A fotók a sajátjaim, nem más oldalakról gyűjtöttem, viszon abszolút amatőr felvételek, amiken a kitartó madáretetés gyümölcseként megörökített kis vendégeink a szereplők.
A meggyvágó birtokba veszi az etetőt, kihasználva testi fölényét. Egész télen egyedül járt.
Tengelic és veréb.
A legtarkább kismadár a tengelic, ő is csapatokban jár télen, akárcsak a zöldikék és a verebek.
A verebek közül a fehér nyakőrvet viselő a mezei veréb. A házi veréb hímjének sapkája kékesszürke, a tojó csak barnás árnyalatú.
Az utolsó képen látható cinkegolyót, amit egy harkály vett birtokba, magam készítettem, miután kifogyott a hálóból az eredeti.
Cinkegolyó recept: egy csomag házi zsírt felolvasztunk, majd diót, fekete napraforgót, tökmagot keverhetünk bele. A kukoricadara is jó még sürítésnek. Ezt is lehet az ablakpárkányon hagyni hogy megdermedjen. Ha kihűlt, gombócokat készíthetünk belőle, mivel az állaga könnyen gyúrható. Ezután a megőrzött, kifogyott hálókba helyezzük. Egy madzaggal újra ki lehet akasztani valamelyik macskamentes bokorra vagy ágra.
A szemtelen harkályról még láthatsz fotót. Nemcsak a sövény szélén, és az utcai szilvafán vette át az uralkodást, hanem a szomszéd felőli sövényen is kihasználta az erőfölényét. A képen fél méterre a talajtól van.
Sajnos a ragadozó madár is megjelenik, naponta les az áldozatára,de ez a természet rendje.